Найкраща екранізація Стівена Кінга в українському прокаті

Цю стрічку глядачі та критики вже встигли назвати найкращою екранізацією творів культового письменника за багато років.
17 липня 2025 року в український прокат виходить гіпнотична науково-фантастична драма «Життя Чака» (The Life of Chuck), знята за однойменною повістю Стівена Кінга.
Режисер фільму, американець Майк Фленаґан, зробив собі ім’я саме в жанрі хорору. Цікаво, що «Життя Чака» — не перша екранізація Стівена Кінга, за яку він узявся. У його доробку — фільми «Гра Джеральда», «Доктор Сон», що є продовженням роману (і фільму) «Сяйво». Більше того, зараз режисер працює над розробкою екранізації «Темної башти» Кінга.
«Якщо подивитися на доробок Стівена Кінга, особливо на такі твори, як “Втеча з Шоушенка” та “Зелена миля”, то ми побачимо, що він завжди демонстрував неймовірно гуманістичний підхід до оповіді та, окрім жахів, охоплював ще багато жанрів, хоча, звісно, саме жахами він переважно відомий», — прокоментував Фленаґан.
«Життя Чака» — це екранізація однойменного оповідання, яке увійшло до збірки Стівена Кінга «Якщо кров тече» (2021). Головний герой, Чак Кранц — звичайний чоловік. Однак одного дня його ім’я раптово стає відомим на все місто через привітання, яке з’являється буквально повсюди — на банерах, у радіоефірі, в інтернеті, на стінах і вікнах будинків. Ніхто не знає, хто такий Чак, але подейкують: якщо він помре — разом із ним загине весь світ…
Цей твір «короля жахів» — не про жахи, а про те, що всередині кожної людини існує цілий всесвіт — її власний, абсолютно унікальний та неповторний.
Світова прем’єра «Життя Чака» відбулася на Міжнародному кінофестивалі в Торонто восени 2024 року, де фільм здобув приз глядацьких симпатій, а українська прем’єра пройшла 14 червня 2025 року в Чернівцях, де фільм відкривав фестиваль глядацького кіно «Миколайчук Open».
«Життя Чака» — ідеальне поєднання талантів Майка Фленаґана та Стівена Кінга, але не в той спосіб, у який ви могли б очікувати», — пише кінокритикиня видання Mashable Крісті Пучко.
І режисер згоден із цією думкою. «Протягом усієї своєї кар’єри я працював виключно в жанрі жахів. Але що насправді об’єднує нас зі Стівеном Кінгом — то це не жахи, а глибока любов до людей, — каже Фленаґан. — Що відрізняє навіть страшні історії Кінга від інших — так це те, що в його книгах не може бути так, щоб поруч із жахом не було любові й надії. Його постійні читачі знають це. Ми відчуваємо красу навіть у найтемніших його романах. Кінг завжди вкладав серце у свою роботу. Однак я не можу пригадати жодної іншої його історії, де радість, серце, щирість і гуманізм були б так винесені на передній план розповіді, як у «Житті Чака»».
«Не завжди і не на все існують відповіді, але це лише робить фільм Фленаґана ще більш нищівною конфронтацією із забуттям. Ми можемо відчути, як вага світу обрушується на нас, але “Життя Чака” пронизує все це красою буття», — рефлексує оглядач TheWrap Чейз Гатчінсон.
Тим часом журналіст Collider Джейсон Горбер узагалі вважає, що фільм став найкращою екранізацією Стівена Кінга в сучасному кіно.
Тож поціновувачам Кінга пощастило.